Dzień Kultury w naszej parafii jest okazją do promocji wspólnego wypoczynku w gronie rodziny,do odkrywania nowych talentów, wspólnej zabawy, dlatego nie zabrakło w nim teatru, śpiewy, występów dzieci i młodzieży.Każdy rok chociaż powtarzamy pewne ramy jest okazją do pochylenia się nad ważną prawdą naszej wiary. Przeżywaliśmy już dni pod takimi hasłami jak: "Maryja wśród nas", "Zbudowani z żywych kamieni","Z ludu wzięci", "Chleb który łamiemy" i wiele innych. Zapraszamy wszystkich którzy kiedykolwiek zajrzą na tę stronę do odwiedzenia Tarnawatki zawsze w drugą niedzielę czerwca.

3 września 2012 roku Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni działające przy naszej parafii rozpoczęło nowy projekt skierowany do osób starszych zatytułowany"Klub miłośników historii".Otrzymał on pozytywna ocenę ze strony Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie,który to przekazał na jego realizacje dofinansowanie w kwocie 2450 zł. W ramach tego projektu odbyło się już trzy spotkania:wieczór pieśni patriotycznych-Polska pieśń patriotyczna w twórczości uczniów Karola Namysłowskiego, wykład ks. prof Tadeusza Guza poświęcony ks. Piotrowi Skardze oraz program poświęcony Januszowi Korczakowi.29 września miał miejsce wyjazd do Lwowa z jednodniową wycieczką.Ostatnim punktem realizowanego projektu jest oficjalne otwarcie Klubu miłośników historii, które odbedzie sie dnia 11 listopada o godz 13.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników realizowanego projektu oraz wszystkich chętnych.

W ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez ROPS w Lublinie odbyło sie kolejne spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia Wzgórze Przyjaźni tym razem poswięcone postaci ks. Piotra Skargi , którego okrągłą 400 letnią rocznicę śmierci obchodzimy w bieżącym roku.

Urodziłem się w katolickiej rodzinie (...), jednak z wiarą i Kościołem nie miałem wiele wspólnego. Trzy lata temu – dzięki spotkaniu z pewnym człowiekiem, a właściwie ze wspólnotą (...), odkryłem wielką potrzebę bycia z Jezusem. Pierwsza po wielu latach spowiedź, Msze Święte, w których zacząłem uczestniczyć, czuwania, adoracje, wyjazdy (...). Był to niesamowity czas. Teraz jednak widzę, że coraz częściej brakuje mi zapału wiary, że jakoś wszystko stało się normalne... i boję się tylko jednego, żeby ponownie nie stracić wiary (...). Tomasz

Dnia 10 czerwca odbył sie XVI Dzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem " Dom na skale utwierdzony".Jego organizatorami byli: Parafia Tarnawatka, Szkoły w Gminie Tarnawatka oraz Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni. Głównym sponsorem jak co roku była Gmina Tarnawatka. Tradycyjnie wszystko rozpoczęła Msza św sprawowana przez kapłanów pracujących w Tarnawatce proboszcza ks. Marka Giergiela i wikariusza ks. Radosława Zaborniaka. Po Mszy św odbyła sie druga część prowadzona przez Szkoły w Gminie Tarnawatka.Występy dzieci przeplatały się z zabawami w których wzięli udział uczestnicy. Wytworzyła sie rodzinna atmosfera, co sprawiło że spotkanie przeciągnęło sie do godziny 20. Bardzo smakowały posiłki przygotowane przez Panie z KGW w Suminie,Klub Seniora z Tarnawatki oraz Panie z Legionu Maryi i Stowarzyszenia Wzgórze Przyjaźni."Zniknęły" także kiełbaski oferowane przez harcerzy, a także ciasta i inne smakołyki proponowane przez Szkołę w Hucie Tarnawackiej ,Wieprzowie,oraz harcerki ze Skautów Europy. Na zakończenie uroczystość uświetnił występ zespołu Pana Janusza Bartoszyńskiego. Dziekujemy Panu Bogu za tak sprzyjajacą pogodę, następnie wszystkim osobom zaangażowanym:pani Ewie Zienko,Teodorze Świtka, Aleksandrze Krech za przygotowanie dekoracji, Szkołom na czele z dyrekcjami,przygotowujacym posiłki, przygotowujacym plac, a przede wszystkim sponsorom: Gminie Tarnawatka na czele z Panem Wójtem Piotrem Pasiecznym, Nadleśnictwu Tomaszów Lubelski,Panu Andrzejowi Łopusiewiczowi, Januszowi Bartoszyńskiemu, Adamowi i Bożenie Mróz.

Zapraszamy parafian i miłych gości do uczestnictwa w kolejnym Dniu Kultury Chrześcijańskiej 10 czerwca od godz 12.00 na placu przy kościele parafialnym w Tarnawatce.

19 maja odbył się drugi z kolei dzień formacyjny pod hasłem "Św.brat Albert-przykład apostolstwa świeckich".Miejscem spotkania był Dom Rekolekcyjny w Werchracie, gdzie serdecznej gościny użyczył nam ks. proboszcz Piotr Ciećkiewicz.Dziekujemy mu bardzo.Uczestnicy wśród których oprócz członków Stowarzyszenia, byli chórzyści, członkowie Legionu Maryi, nasi parafianie a także osoby z poza parafii wysłuchali konferencji poświeconej św bratu Albertowi wygłoszonej przez ks. Marka Giergiela.Następnie udali sie szlakiem świetego poprzez Prusie gdzie znajdowała sie jego pustelnia, Horyniec aż do Nowin Horynieckich.W tym miejscu została odprawiona Msza św.Uczestnicy odmówili różaniec przed figurą Matki Bożej oraz odśpiewali litanię Loretańską. W drodze powrotnej odwiedzili Radruż.Całość spotkania zakończyło ognisko w Werchracie przy przepysznej kiełbasie pana Janusza Bartoszyńskiego, za którą serdecznie dziękujemy.

Jak wspomniane zostało w streszczeniu historii harcerstwa w Tarnawatce przyjście ks.Grzegorza Bartko dało nową inspiracje by działać w Stowarzyszeniu.Tę dobrą passę podtrzymał i można powiedzieć rozdmuchał następny wikariusz ks. Radosław Zaborniak, który nawiązał bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Trzeba jednak zaznaczyć że ogromne znaczenie miała także pasja z jaką do harcerstwa podchodziły dwie zastępowe: Katarzyna Cisło i Justyna Przysucha. Ich jasny przekaz że mozna cieszyć się uczestnicząc w tej organizacji dał konkretne owoce.

Po powrocie z krótkiego obozu w Gołębiu harcerki w Tarnawatce "rozrosły" sie do dwóch zastepów.Pierwszy Mrówka kierowany przez Ole Wnuk i drugi "Zebra" pod kierunkiem energicznej Diany Piróg. Działalność ta wyraziła się w licznych inicjatywach: udział w pełnym obozie, szkolenia w Warszawie,zimowisko w Górecku. Przyszedł jednak czas kiedy z zastępu Mrówka odeszła zastępowa Ola Wnuk.

Po odejściu ze Stowarzyszenia Diany Piróg nastapił kolejny kryzys. Pozostały dziewczyny ,które chciały kontynuować swoją przygodę w harcerstwie. Z pomocą przyszły wtedy dawna harcerka Asia Przysucha oraz Monika Poszelężna.Ona to została nową zastepową.Widocznym znakiem ich zaangażowania był udział w warsztatach zastępowych 23 listopada 2007 r w Warszawie.Oto zdjecia z tych zajęć zaczerpniete z blogu Samodzielnej Sieci Zastępów Bluszcz.

Po raz pierwszy Skauci Europy dziewczęta z zastępu Mrówka i Wilk oraz chłopcy z zastepu Orzeł uczestniczyli dnia 15 maja na Podhuciu we Mszy św za poległych żołnierzy września 1939 r.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości ku czci Matki Bożej Królowej Polski.

16-22.04.2012 Kościół św. App. Piotra i Pawła. Włącz się w nieustanną Adoracje Najświętszego Sakramentu w intencjach:

W dniu 20 lutego 2012r. w świetlicy odbył się bal karnawałowy.

W dniach od 16 do 18 marca odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks.Marek Kuśmierczyk ,proboszcz parafii Gromada koło Biłgoraja.

Wywiad przeprowadzony 15 grudnia 2010 roku przez Mateusza Wójcika z rekolekcjonistą adwentowym w parafii św. Antoniego w Lublinie, proboszczem parafii Gromada, dyrektorem Festiwalu Soli Deo w Biłgoraju.

13 lutego po ciężkiej chorobie zmarł długoletni lekarz w Tarnawatce dr Kazimierz Klocek.Naszą modlitwą ogarnijmy jego duszę prosząc o radość nieba.Wyraźmy w ten sposób wdzięczność za długoletnią posługę. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz 12.00 w parafii Krężnica Jara za Lublinem. Pokój jego duszy.

Lata 2009-2011

Lata 2004-2009

W niedziele 15 stycznia mały chórek pod kierunkiem Pani Elżbiety Jakubczak uczestniczył z sukcesem w przeglądzie kolęd i pastorałek w Rachaniach.Gratulujemy! A oto zdjęcia z tego wydarzenia.

  2011
Ogólne informacje dotyczące stanu duchowego i materialnego parafii

Dnia 27.12.2011 udałyśmy się o 7 rano w drogę ku przygodzie do miejscowości niedaleko Chełma ,Krupe.

Drodzy bracia i siostry! 1/Przychodzimy do waszych domów ,jeśli nas prosicie. Zrozumiemy sytuacje w których ktoś odmówi wizyty duszpasterskiej. 2/Prosimy o szczerą postawę -chcemy rozmawiać o trudnych sprawach ,przyjmiemy także krytyczne słowa pod naszym adresem, ale lepiej niech nie zaprasza nas ktoś kto chce nas obrazić. My też nie idziemy aby kogoś obrażać. 3/Chcemy rozmawiać o sprawach dotyczących waszego życia, wsłuchiwać się w wasze radości i smutki-przychodzimy aby godzić a nie stawać po stronie walczących ze sobą. 4/Idziemy aby rozmawiać o życiu religijnym-katechizacji dzieci, modlitwie, życiu sakramentalnym. 5/Przychodzimy aby dzielić sie z wami troską o materialny wymiar naszej parafii, aby ukazać jej stan ekonomiczny. 6/Będziemy zbierali ofiary na zakup do kościoła profesjonalnego rzutnika i ekranu do wyświetlania tekstów pieśni mszalnych. 7/Chcemy was lepiej poznać, dlatego będziemy prosili o podzielenie się informacjami o miejscu urodzenia, wykształceniu, zawodzie, miejscu pracy. Jeśli będziecie chcieli możecie nam podać numer waszego telefonu lub też adres e-meil dla ułatwienia kontaktu.

Wizytacja 29 czerwca 2004 r-protokół powizytacyjny.

Protokół powizytacyjny-24 kwietnia 1995

Wizytacja 27 maja 1973 -protokół powizytacyjny.

Wizytacja 19 maja 1968-protokół powizytacyjny.

1974 26 maja-ruszyły roboty przy kanalizacji, które zostały jesienią 1973 roku przerwane. 1975 27 kwietnia –po kilka osób z każdej wioski porządkowało otoczenie plebanii przed prymicjami ks. Edwarda Proca.

Wizytacja 4-5 lipca 1958 r.- protokół powizytacyjny

Wizytacja 24-25 sierpnia 1953-protokół powizytacyjny.

Lista prac i przedsięwzięć podjętych na nowej a później starej plebanii.

Lista prac wykonanych na nowej plebanii.

  1967
24 maja-Dzisiaj ukończono krycie dachu na plebanii eternitem i wykończono nowy pokój na górze z przedpokojem.

  1965
12 grudnia- Na wszystkich budynkach parafialnych założono odgromniki.

  1963
Poświęcenie nowej plebanii

  1961
21 października- ks. Proboszcz wprowadził się do nowej plebanii. W starej zamieszkał organista Jan Piwko. W byłej organistówce zamieszkał kościelny Marian Paneczko 4 listopada. Przy nowej plebanii zaprowadzono nowy sad owocowy składający się z około 40 wysokogatunkowych drzew owocowych,20 orzechów włoskich, kilkadziesiąt krzaków orzechów laskowych, malin, porzeczek i agrestu.

  1960
26 czerwca- ks. proboszcz podziękował stolarzom: Marcinowi Kołtunowi, Józefowi Jasińskiemu, Stanisławowi Pyrkowi, Janowi Gramatyce, Zenonowi Jabłońskiemu, Władysławowi Rederowi, Bronisławowi Czerwonce za bezpłatne wykonanie drzwi i okien do plebanii. W tym roku oprócz robót jak: otwory, część podłóg i tynków zakupiono znaczną ilość materiałów na wewnętrzne wykończenie plebanii jak: farby, szkło, kafle na piece, zamki itp.

Spotkanie opłatkowe 2 drużyny Chełmskiej.

Wigilia dla dzieci z małego chórku i oazy.

21 grudnia 2011

Nowy rok-ks.proboszcz złożył szczegółowe sprawozdanie z prac przy budowie plebanii. Kolęda w całości przeznaczona została na budowę plebanii 8 kwietnia -gospodarze z Suminka i Kol. Niemirówek zwozili cały dzień cegłę na budowę plebanii,z Tarnawatki piasek. 26 kwietnia-zebranie Komitetu budowy. 4 października-apel ks.proboszcza o zwiezienie cegły i piasku oraz wpłacenie składki "Gdyż przed zimą musimy zrobić dach" Cegła była od Hordyja. 25 października-zakończono dach, pokryto papą.

Lata 1957-1958.Proboszczem w parafii jest ks.Tadeusz Boguta.Zamieszczone informacje pochodzą z kroniki parafialnej napisanej przez wyżej wymienionego.

  Wstęp
Kalendarium.

Wigilijne spotkanie dzieci

O godzinie 16.00 na starej plebanii odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych z naszej parafii. Inicjatywa takich spotkań została podjęta przez Legion Maryi. Do organizacji tego przedsięwzięcia dołączyły w 2009 roku Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni a w 2010 roku chór parafialny. Całość spotkania rozpoczęła prezydent Legionu Maryi w Tarnawatce Modesta Grela. Ewangelie odczytał ks. Radosław Zaborniak, on też poprowadził modlitwę, a chór parafialny zaintonował kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie zabrał głos ks. proboszcz, który przywitał zebranych podkreślając, że wspólne spotkanie jest przeciwdziałaniem tendencji pojawiającej się w życiu społecznym zamykania się na innych. Apelował, aby piękna inicjatywa była kontynuowana. Po kilku zdaniach złożył zgromadzonym życzenia na święta. Program spotkania zawierał stałe elementy każdej wigilii, a więc było: dzielenie się opłatkiem i oczywiście wspólne kolędowanie przy bardzo smacznych potrawach takich jak gołąbki z kaszą jaglaną, czy pierogi z grzybami. Były rozmowy na różne tematy. Pan Jan Bełz zachęcony przez ks. Radosława zaśpiewał jak w ubiegłym roku kolędę po łacinie. Około godz. 18.30 zaproszeni goście powoli zaczęli rozchodzić się do domów.

Gratulujemy i cieszymy się, że się wybija.

18 grudnia godzina 16.00 stara plebania -zapraszamy

Spotkanie ze św. Mikołajem.

Od dnia 9 do 11 grudnia w naszej parafii odbędą się rekolekcje adwentowe które poprowadzi ks.Marek Winiarski kapłan diecezji rzeszowskiej -doktorant katechetyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Z ciekawą inicjatywą na zakończenie czasu zabaw przed Adwentem wystąpiła starsza młodzież z naszej parafii. Zorganizowali oni w kawiarence „Andrzejkową noc filmową”.

Obóz to wielka gra i wielka przygoda.Harcerzem staje się tylko wtedy gdy poczuje się zapach sosnowego lasu,usłyszy krople deszczu na płótnach namiotów.To nocne warty, podchody a przede wszystkim ogniska i wspólna modlitwa w polowej kaplicy.Kto to przeżył ten rozumie.Zdjęcia z obozu na Mazurach wykorzystane z oficjalnej strony FSE.

To były początki a właściwie to już drugi etap

Serdecznie zapraszamy całą społeczność lokalną, wszystkich chętnych dużych i małych

W Naszym Dzienniku ukazał się artykuł emerytowanego biskupa diecezji łomżyńskiej ks.bp Stanisława Stefanka TChr. Znajdziemy tu bardzo dobry komentarz do dzisiejszej uroczystości.Zachęcam do lektury.

Spotkanie 13 listopada

Jednym z uczynków miłosiernych względem duszy jest modlitwa za zmarłych.Czynimy to w miesiącu listopadzie polecając tych którzy odeszli z tego świata w modlitwie różańcowej.

Porządek nabozeństw.

Biegali wszyscy za nim jakby za rarogiem, Zazdroszczono domowi, przed którego progiem Stanęła Podczaszyca dwukolna dryndulka, Która się po francusku zwała karyjulka. Zamiast lokajów w kielni siedziały dwa pieski, A na kozłach niemczysko chude na kształt deski; Nogi miał długie, cienkie, jak od chmielu tyki, W pończochach, ze srebrnymi klamrami trzewiki, Peruka z harbajtelem zawiązanym w miechu. Starzy na on ekwipaż parskali ze śmiechu, A chłopi żegnali się mówiąc: że po świecie Jeździ wenecki diabeł w niemieckiej karecie. Sam Podczaszyc jaki był, opisywać długo, Dosyć, że nam się zdawał małpą lub papugą, W wielkiej peruce, którą do złotego runa On lubił porównywać, a my do kołtuna. Jeśli kto i czuł wtenczas, że polskie ubranie Piękniejsze jest niż obcej mody małpowanie, Milczał; boby krzyczała młodzież, że przeszkadza Kulturze, że tamuje progresy, że zdradza! (Adam Mickiewicz.Pan Tadeusz Ks I .Gospodarstwo)

Ks.Proboszcz Tomasz Giergiel i Siostry Albertynki zapraszają.

Na Jasnej Górze ks. abp Dzięga już zupełnie otwarcie na głównej Mszy Świętej w kazaniu mówił o Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę. Także i to że osobiście przystąpił do Krucjaty.Deklarację podpisał bp Wacław Depo z diecezji zamojsko-lubaczowskiej,kard.Józef Glemp. Rozdane zostało ok. 70000 deklaracji przystąpienia do Krucjaty na Jasnej Górze. Potrzebny jest nadal za Ojczyznę Post – wyrzeczenia, Jałmużna – zamawianie Mszy i Modlitwa – Różaniec. Z Bogiem. Maria vincit!

Media relacjonowały,że w trakcie pielgrzymki Radia Maryja jeden z jej uczestników miał znieważyć dziennikarkę.Jak było w rzeczywistości...

Zapraszamy na uroczystości 90 -lecie powstania parafii Tarnawatka,wszystkich obecnych i dawnych parafian.Bedą one miały trzy etapy.Pierwszy to Dzień Kultury Chrzescijańskiej-19 czerwca.Zamieszczamy plakat.Drugi -to koncert zespołu Anielsi-20 czerwca i trzeci to uroczysta Msza sw pod przewodnictwem J.Ek.Ks.Bp Wacława Depo,który udzieli Sakramentu Bierzmowania dnia 21 czerwca o godz 17.00 młodzieży z naszego Gimnazjum.

Poprowadzą je Ojcowie Redemptoryści z Zamościa w dniach od 12 do 19 czerwca 2011 r.Zapraszamy

Co oznaczaja poszczególne części Mszy św,jak w niej uczestniczyć aby doswiadczyć obecności Boga.NIech pomoca będzie artykuł z www.wiara.pl Andrzeja Macura

Modlitwa posiada imprimatur metropolity krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza z 12 kwietnia 2011 r.

Msza Krzyżma jest szczególnym znakiem jedności wszystkich Kapłanów. Przewodniczy jej Biskup Diecezjalny, koncelebrują Księża Biskupi, Dziekani oraz wszyscy obecni kapłani. Zakazane są Msze święte prywatne.

Post to rzeczywistość, która niewiele mówi dzisiejszemu katolikowi, czy też, patrząc szerzej, współczesnemu człowiekowi. Zmiany w kościelnej dyscyplinie wprowadzone w ostatnich wiekach, a zwłaszcza po II Soborze Watykańskim, sprawiły, że dzisiaj postowi zagraża nie tylko ograniczenie go do kilku dni w roku, ale również niezrozumienie oraz niewłaściwe pojmowanie jego głębszego, duchowego znaczenia. Dzisiaj w Kościele katolickim post obowiązkowy dotyczy tylko dwu dni w roku (Środy Popielcowej i Wielkiego Piątku), a i wtedy traktowany jest bardzo łagodnie i pobłażliwie. Mocno podważane jest samo przekonanie, jakoby powstrzymywanie się od jedzenia czy ograniczanie spożywania pokarmu miało cokolwiek wspólnego z religią.

Nasze uczestnictwo w Liturgii Mszy Św jest zagrożone poprzez przyzwyczajenie,brak wiary ale takze poprzez niezrozumienie jej duchowego wymiaru.Dlatego warto zapoznac sie z podstawowym dokumentem Soboru dotyczącym Liturgii.

Ten fragment wykorzystany został w kazaniu 13-02-2011.Zachęcam do refleksji o naszych wyborach

W ostatnim czasie spotykamy się często z osądami Kościoła juz nie tylko dotyczącymi postaw ich przedstawicieli zwłaszcza duchownych,a le także i samej jego nauki dotyczacej zarówno kwestii moralnych jak i dogmatycznych. Mam osobiście wrażenie,że wielu opiera swoje krytyczne oceny na podstawie jednostronnego spojrzenia ludzi którzy na samo słowo Kosciół dostają drgawek. Najlepszą receptą jest szersze zapoznanie się z tym czego on naucza, dlatego też od dzisiejszej niedzieli co tydzień będę zamieszczał na naszej stronie parafialnej fragmenty z dokumentów Kościoła.

19 listopada 2010 Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Kodeksu Pracy. Świeto Trzech Króli jest już oficjalnie świętem państwowym i dniem wolnym od pracy. 24 września 2010 roku Sejm zdecydował, że Święto Trzech Króli będzie kolejnym dniem wolnym od pracy. W zamian wykreślono z Kodeksu Pracy możliwość odebrania dnia wolnego za święto wypadające w sobotę

Spotkanie wigilijne ma głebokie znaczenie religijne,dlatego też istotnym jej elementem jest czytanie fragmentu z Ewangelii św Łukasza,odmawianie modlitwy,wspólny spiew kolędy.Moze mieć ono taki przebieg.

W dniach od 10 do 12 grudnia odbęda sie w naszej parafii rekolekcje adwentowe.Poprowadzi je ks.Marek Żur-ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Zapraszamy na zakończenie projektu "Ogród życia".W programie degustacja potraw przygotowanych na tę okazje,wspólny spiew, a takze mozliwość przyjrzenia sie poszczególnym etapom realizacji projektu.

Od 3 listopada w dniach od poniedziałku do piątku będzie czynna świetlica dla dzieci i młodzieży.Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież.Opieke w ciągu najbliższych 3 miesiecy będzie sprawowała skierowana przez Urząd Pracy w Tomaszowie Lubelskim pedagog.

Lena wyrosła w rodzinie ateistów na Syberii. Była modelką i prezenterką telewizyjną. Tak ją zachwyciło spotkanie żywego Boga, że wstępuje do zakonu w Polsce. Jelenę, zwaną zdrobniale Leną albo Lenką, wysłannicy GN spotkali na Syberii. Rzuciła świetnie płatną pracę, żeby pracować jako katechetka i organistka w parafii św. Józefa w Surgucie. To parafia terytorialnie trzy razy większa od Polski, a kościół dopiero się w niej buduje. Na tym obszarze mieszka 1,5 mln ludzi, z których większość to ateiści. Trzeba ich tylko przekonać, że ten brak, który w sobie noszą, chce wypełnić Jezus Chrystus. Problem w tym, że nie ma komu tego robić.

Ogólna: „Aby uniwersytety katolickie stawały się coraz bardziej miejscami, gdzie dzięki światłu Ewangelii można doświadczać harmonijnej jedności, łączącej wiarę i rozum.”. Misyjna: „Aby obchody Światowego Dnia Misyjnego stały się okazją pozwalającą zrozumieć, że zadanie głoszenia Chrystusa stanowi konieczną i niezbywalną posługę, którą zgodnie ze swoim powołaniem Kościół pełni dla dobra ludzkości”.

Ruch Światło-Życie jest posoborowym ruchem odnowy Kościoła. Jego celem jest wychowanie dojrzałych chrześcijan, zaprawionych w modlitwie, odpowiedzialnych za Kościół i jego apostolstwo oraz przyczyniających się do ożywienia wspólnot parafialnych. Nazwa Ruchu Światło-Życie złożona ze skrzyżowanych ze sobą greckich słów (Światło-Życie) w syntetyczny sposób wyraża jego podstawowe założenia. Wskazuje ona na zadanie kształtowania dojrzałego chrześcijanina, w którym nie ma rozłamu między wiarą (światło) i codziennym postępowaniem (życie). Jako nowy człowiek, w myśl św. Pawła, w postępowaniu konsekwentnie kieruje się on poznaną prawdą Ewangelii.

Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni w ramach realizowanego projektu z PPWOW zaprasza na spotkanie z tradycją narodu żydowskiego. -Spotkanie z kustoszem muzeum w Bełżcu -Tańce żydowskie -Kulinaria Wspomnienia o części historii państwa polskiego.

22 września we wspomnienie bł.Bernardyny Jabłońskiej w miejscu jej urodzenia odbęda sie uroczystości odpustowe,którym bedzie przewodniczył ks.bp.Wacław Depo. O godz 15.00 odprawiona zostanie droga krzyżowa z Łukawicy do Pizun. O godz 17.00-Msza św celebrowana przez ks.bpa Wacława Depo i kapłanów diecezji.

Wielkanoc to czas wielkiej radości i spotkań ze Zmartywchwstałym, do których wciąż chcemy powracać.

Przyjęcie na Mszach świętych dnia 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Ks. Grzegorz orgaznizuje dnia 27 marca o godz 18.00 wyjazd na Misterium Meki Pańskiej w plenerze.Wyjazd busem 20 osobowym. Cena 10 zł.

Tradycyjnie przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu zapraszamy na rekolekcje,które w tym roku poprowadzi Ks.Marcin Pudo. Nauki rekolekcyjne będą odbywały się w następującym układzie. Piątek/12/ 8.00-Tarnawatka 10.30-Huta Tarnawacka 12.00-Antoniówka 14.30-Nauka dla dzieci-Tarnawatka 17.00-Tarnawatka 18.30-Spotkanie z rekolekcjonistą dla młodzieży w kawiarence. Sobota/13/-Dzień spowiedzi. 8.00-Tarnawatka 10.30-Huta Tarnawacka 12.00-Antoniówka 14.30-Nauka dla dzieci-Tarnawatka 17.00-Tarnawatka Niedziela/14/ 8.00-Tarnawatka 10.00-Antoniówka 12.00-Tarnawatka 14.30-Huta Tarnawacka.

Nic nie odda atmosfery panujacej na koncercie,w filharmoni pewnie i też na zimowisku.Zdjecia są płaskie bez ducha ale zawsze to coś.

Dzieci uczęszczające na świetlicę Stowarzyszenia Wzgórze Przyjażni dnia 1 lutego przeżyły swój bal karnawałowy.Jak przystało na taką okazję przygotowały stroje, przebierajac się za: łosia,wiedźmę,znaną piosenkarkę Hannah Montana,śnieżynkę,indianina,damę z łasiczką ,biedronkę,pirata,księżniczkę,damę dworu w kapeluszu,dziewczynę z lat 80-tych,Zorro. Nie zabrakło także zaskakujących kreacji zwyczajnych takich codziennych zaprezentowanych przez maleństwo,które dorównywało zapałem i chęcią zabawy.Po szaleńczych tańcach w rytm piosenek umiejętnie dobieranych i śpiewanych przez Kamila Kostura i kolegów z jego zespołu,dzieci spożyły poczęstunek.Nie zabrakło także ciekawych konkurencji jak np.taniec na gazecie.Trudna sprawa ale jaka wielka radość.Na zakończenie dzieci wybrały królową i króla balu.Zostali nimi Katarzyna Kurylak (Hannah Montana)i Jakub Leśniowski(pirat).Korony włożył wyróżnionym ks.proboszcz Marek Giergiel.Uczestnicy balu zapamietają go na długo.Wielkie podziękowania dla organizatorów Pani Eli Jakubczak,Ani Jakubczak która okazała się swietną panią kanapkową, rodzicom,wspamnianemu już Kamilowi.

Spotkanie swietlica Stowarzyszenia Wzgórze Przyjaźni Tarnawatka 31.01.2010 r.

Młodzież prowadząca kawiarenkę stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom młodych i nie tylko organizując ciekawe spotkania.Do takiego doszło w ten piątek.O godzinie 19 wystąpił znany w naszym środowisku Marcin Gontarz.Zaśpiewał kilka piosenek swojego autorstwa.Były wśród nich te opowiadające o dylematach moralnych współczesnego człowieka,o niepowodzeniach i nadziejach, a także i piękna w swojej treści i bardzo ujmująca pastorałka.Uczestnicy a byli wśród nich młodzi,dzieci wraz z rodzicami i starsi zasłuchali sie w przesłanie które chciał im przekazać występujacy.Swoje podziękowania i satysfakcje wyrażali brawami.Kawiarenka prowadzona przez młodzież zrzeszona w Stowarzyszeniu Wzgórze Przyjaźni chce aktywnie uczestniczyć w stwarzaniu możliwości miłego i mądrego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców naszej Gminy.Zapraszają na inne przedsięwzięcia.

Zapraszamy młodzież uczacą się w szkole średniej,studiującą i pracującą,młode małżeństwa na wtorek 22 XII na godz 18.00

W sobote o godzinie 12.00 rozpoczną się w swietlicy środowiskowej (stara plebania) andrzejki dla dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe.Zapraszamy

Dzisiaj o godzinie 18.30 w ramach kawiarenki młodzieżowej odbędzie sie spotkanie autorskie ks.Grzegorza Bartko:"Jesienne zamyslenie".Jutro na godz 16.00 dzieci świetlicowe wraz z braćmi księżmi Tomaszem i Markiem Giergiel zapraszają na refleksję o morzu"Czas stawiać żagle i z portu wyruszyć nam w rejs"

11 listopada w sali świetlicy środowiskowej odbyła się akademia poświęcona 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Program przygotowany przez Panią Elżbietę Jakubczak i Kamila Kostura przedstawiły dzieci z chórku muzycznego i koła muzycznego działających w ramach realizowanego projektu PPWOW-świetlica środowiskowa.

Opiekun chórku Elżbieta Jakubczak i opiekun koła muzycznego Kamil Kostur zapraszaja dzieci na godzinę 13.00 a dorosłych na godz 16.00 do świetlicy na spotkanie w dniu 11 listopada 2009r.

Listopad

Ks. Grzegorz Bartko

W każdy piątek od godz 18.30 (w Wielkim Poście co dwa tygodnie)możesz spotkać sie w gronie rówieśników,spędzić mile czas.

Uroczyste otwarcie kawiarenki 16.10.2009

Oto rozmawiam z cieniami rycerzy w głuchej, wygasłej urnie mojej ziemi, a głosy jak organy rosną i strudzeni, tyle wieków zwalając, co nad nimi leżą, tyle serc w jeden kamień skutych, nim odwalą, jak ciemność stygną we mnie i jak wiatr się żalą. (KK Baczyński. „Polacy”)

11 października w świetlicy środowiskowej odbyła sie piekna uroczystość z okazji kolejnej rocznicy wyboru Jana Pawła II.Dzieci z Małego Chórku i Kółka Muzycznego pod opieką Pani Eli i Kamila przygotowały akademię.Teksty opisujące postać papieża przeplatane były piosenkami.Występ został nagrodzony brawami.Uczestnicy wsród których obecna była młodzież z Ruchu Światło-Życie,reprezentanci Domowego Kościoła z rejonu Tomaszowskiego po obejrzeniu filmu mogli delektować sie pysznymi kremówkami przygotowanymi przez Panie z Legionu Maryi ,chóru parafialnego i Stowarzyszenia Wzgórze Przyjaźni.Było nam przyjemnie gdy chwalono to co robimy.

4 października w ramach działań świetlicowych z PPWOW udaliśmy się do przepięknego miejsca niedaleka od nas: miejsca tradycji franciszkańskich,piękna przyrody,duchowej opieki św. Stanisława bp.

Radośc,Opoczynek,Relacje-Świetlica środowiskowa.

Powrót

Zegar

Święta

Sobota, III Tydzień Wielkanocny
Rok B, II
Dzień Powszedni

Sonda



Licznik

Liczba wyświetleń:
2426705