19 maja odbył się drugi z kolei dzień formacyjny pod hasłem "Św.brat Albert-przykład apostolstwa świeckich".Miejscem spotkania był Dom Rekolekcyjny w Werchracie, gdzie serdecznej gościny użyczył nam ks. proboszcz Piotr Ciećkiewicz.Dziekujemy mu bardzo.Uczestnicy wśród których oprócz członków Stowarzyszenia, byli chórzyści, członkowie Legionu Maryi, nasi parafianie a także osoby z poza parafii wysłuchali konferencji poświeconej św bratu Albertowi wygłoszonej przez ks. Marka Giergiela.Następnie udali sie szlakiem świetego poprzez Prusie gdzie znajdowała sie jego pustelnia, Horyniec aż do Nowin Horynieckich.W tym miejscu została odprawiona Msza św.Uczestnicy odmówili różaniec przed figurą Matki Bożej oraz odśpiewali litanię Loretańską. W drodze powrotnej odwiedzili Radruż.Całość spotkania zakończyło ognisko w Werchracie przy przepysznej kiełbasie pana Janusza Bartoszyńskiego, za którą serdecznie dziękujemy.

Piątek, III Tydzień Wielkanocny