Dnia 10 czerwca odbył sie XVI Dzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem " Dom na skale utwierdzony".Jego organizatorami byli: Parafia Tarnawatka, Szkoły w Gminie Tarnawatka oraz Stowarzyszenie Wzgórze Przyjaźni. Głównym sponsorem jak co roku była Gmina Tarnawatka. Tradycyjnie wszystko rozpoczęła Msza św sprawowana przez kapłanów pracujących w Tarnawatce proboszcza ks. Marka Giergiela i wikariusza ks. Radosława Zaborniaka. Po Mszy św odbyła sie druga część prowadzona przez Szkoły w Gminie Tarnawatka.Występy dzieci przeplatały się z zabawami w których wzięli udział uczestnicy. Wytworzyła sie rodzinna atmosfera, co sprawiło że spotkanie przeciągnęło sie do godziny 20. Bardzo smakowały posiłki przygotowane przez Panie z KGW w Suminie,Klub Seniora z Tarnawatki oraz Panie z Legionu Maryi i Stowarzyszenia Wzgórze Przyjaźni."Zniknęły" także kiełbaski oferowane przez harcerzy, a także ciasta i inne smakołyki proponowane przez Szkołę w Hucie Tarnawackiej ,Wieprzowie,oraz harcerki ze Skautów Europy. Na zakończenie uroczystość uświetnił występ zespołu Pana Janusza Bartoszyńskiego. Dziekujemy Panu Bogu za tak sprzyjajacą pogodę, następnie wszystkim osobom zaangażowanym:pani Ewie Zienko,Teodorze Świtka, Aleksandrze Krech za przygotowanie dekoracji, Szkołom na czele z dyrekcjami,przygotowujacym posiłki, przygotowujacym plac, a przede wszystkim sponsorom: Gminie Tarnawatka na czele z Panem Wójtem Piotrem Pasiecznym, Nadleśnictwu Tomaszów Lubelski,Panu Andrzejowi Łopusiewiczowi, Januszowi Bartoszyńskiemu, Adamowi i Bożenie Mróz.