W ramach realizowanego projektu współfinansowanego przez ROPS w Lublinie odbyło sie kolejne spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia Wzgórze Przyjaźni tym razem poswięcone postaci ks. Piotra Skargi , którego okrągłą 400 letnią rocznicę śmierci obchodzimy w bieżącym roku.

Pan Roman Bernard wita ks.prof.Tadeusza Guza

Na spotkanie został zaproszony ks. prof  Tadeusz Guz , kierownik Katedry Filozofii Prawa na Katolickim Uniwerstecie  Lubelskim, dziekan Zamiejscowego Wydziału Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim.W swoim wystapieniu ukazał postać ks. Piotra Skargi  jako wielkiego kapłana , patriotę  a także człowieka wrażliwego na innych. Bardzo ciekawym fragmentem była polemika z zarzutami pod adresem wielkiego jezuity ,że był wrogo nastawiony do protestantów. Nieprawdą jest takie twierdzenie.Należy odróżnić podkreślał samą ocenę protestantyzmu,od postawy  wobec jego wyznawców. Ks Piotr Skarga  mocno podkreślał miłosierdzie Boga wzgledem każdego człowieka.Uczestnicy  w liczbie 31 osób z  zainteresowaniem wysłuchało treści wykładu.

Poniedziałek, Wielki Tydzień
Poniedziałek Wielkiego Tygodnia