II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w mediach
Blisko 180 dziennikarzy z Polski i zagranicy akredytowało się w Biurze Prasowym II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, który 1 października rozpoczyna się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Kongres jest objęty patronatem medialnym dziesięciu polskich redakcji.

W najbliższą niedzielę, 25 września, o godz. 11.50 koordynator Komitetu Organizacyjnego Kongresu ks. prałat Robert Tyrała będzie gościem programu „Między ziemią a niebem” w TVP1.
Tego samego dnia, w audycji „Rozmowy o wierze”, emitowanej w Radio Kraków o godz. 11.00 (powtórka tego samego dnia o północy) o nadziei, a także o tym, jak przez nią odkryć Boże miłosierdzie – w kontekście zbliżającego się Kongresu – będą opowiadać s. Salwatricze Musiał ZMBM, wiceprzewodnicząca Komitetu Organizacyjnego II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, ks. Stanisław Mieszczak SCJ, przewodniczący zespołu liturgicznego działającego w ramach Komitetu Organizacyjnego oraz Magdalena Dobrzyniak i Przemysław Radzyński z Biura Prasowego Kongresu.
II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia objęty jest patronatem medialnym następujących redakcji: Radio Watykańskie, Telewizja Polska, Katolicka Agencja Informacyjna, Radio Bonus UPJPII, portal Opoka, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Niedziela, Nasz Dziennik oraz Radio Plus.
Uroczystości i celebracje Kongresowe będą transmitowane m. in. w Telewizji Polskiej, Telewizji Trwam, słowackim Radio Lumen, Radio Esperance z Francji oraz Radio Bonus UPJPII.

Czwartek, V Tydzień Wielkiego Postu