Wigilia dla dzieci z małego chórku i oazy.

Z inicjatywy Pani Elżbiety Jakubczak opiekującej się wraz z Kamilem Kosturem naszym organistą „Małym chórkiem” zorganizowane zostało spotkanie opłatkowe dla dzieci zaangażowanych w parafii. Razem uczestniczyło13 dzieci z chórku i 7 z oazy, którą opiekuje się Diana Kruszewska.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00.Dzieci z małego chórku zaprezentowały scenkę teatralną, której bohaterką była osierocona dziewczynka. Pięknie śpiewała, ale niestety nie mogła rozwijać swoich uzdolnień, ponieważ była biedna i nie posiadała rodziny. Zainteresowały się nią inne dzieci, które zaprosiły ją na wigilie, a później pomogły zrealizować najskrytsze marzenia. Tematyka bożonarodzeniowa, ale także życiowa wywołała u wielu dorosłych uczestników wiele wzruszenia. Kolejnym punktem spotkania było odczytanie z wielkim zaangażowaniem Ewangelii o narodzeniu Jezusa przez Jakuba Iwanickiego. Ks. Radosław pomodlił się za wszystkich zebranych, pamiętając o zmarłych. Następnie do zgromadzonych skierował swoje słowo ks. proboszcz Marek Giergiel. Mówił o wielkiej odpowiedzialności za wychowanie dzieci, aby w ich sercach rozwijało się dobro. Kolejne punkty spotkania to tradycyjne dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i spożywanie wieczerzy przygotowanej przez rodziców a wśród wielu dań smakowitego śledzia po japońska. Atmosfera spotkania była bardzo rodzinna nic wiec dziwnego, że uczestnicy nie zauważyli, iż już jest prawie godzina 20.
Należą się w tym miejscu wielkie podziękowania za tak mądre prowadzenie grupy dziecięcej przez odpowiedzialnych, którzy ściśle współpracują z rodzicami.