Spotkanie opłatkowe 2 drużyny Chełmskiej.

Kościół św Kazimierza w Chełmie.

Dzisiaj dziewczęta z dwóch zastępów harcerskich udały się razem z księdzem Radkiem do Chełma na spotkanie wigilijne 2 drużyny harcerek, do której przynależą od wakacji ubiegłego roku.
W wigilii oprócz wspomnianego ks. Radka uczestniczyły: Justyna Przysucha, Kasia Cisło oraz Patrycja Sochan. Spotkanie rozpoczęło się w kościele św. Kazimierza od Mszy Św., której przewodniczył ks. Bogdan Kalinowski a homilie wygłosił ks. Marek Gątarz - prefekt Seminarium Duchownego w Lublinie. Po Mszy św. w sali widowiskowej młodzież z Chełma zaprezentowała przygotowane jasełka, po których uczestnicy dzielili się opłatkiem i składali życzenia, była również przygotowana wigilia. W spotkaniu uczestniczyło wielu rodziców (30) oraz najmłodsi – wilczki. W drodze powrotnej na trasie Chełm - Krasnystaw pomimo padającego deszczu wstąpiliśmy do ruin pałacu w miejscowości Krupe relacjonuje jedna z harcerek. Budowniczym Zamku był Jerzy Krupski. Właścicielami tego pałacu była również rodzina Reyów.