Dnia 27.12.2011 udałyśmy się o 7 rano w drogę ku przygodzie do miejscowości niedaleko Chełma ,Krupe.

Uczestniczki zimowiska

Zastęp Mrówka i Wilk stworzył jeden zastęp ''Mrówka''w skład którego wchodziła Katarzyna Cisło, Justyna Przysucha, Anita Fus oraz Iga Szymańska.
Zimowisko odbyło sie pod hasłem ''wiochWOMEN'' mając na celu poznanie życia na wsi,dlatego też przez całe zimowisko wszystkie dziewczyny obowiązkowo chodziły w warkoczach.
Po dotarciu do celu, którym była szkoła rozpakowałyśmy się i przywitałyśmy się z dziewczynami z Chełma. Zjadłyśmy pyszny obiad i następnie uczestniczyłyśmy w rożnych zajęciach przygotowanych przez nasza drużynową Kasie, które dotyczyły miedzy innymi: tańców i strojów ludowych.
Dzień zakończyliśmy świeczyskiem ze scenkami i pokazem mody na którym każdy zastęp zaprezentował strój ludowy zrobiony własnoręcznie z papieru.
Następnego dnia juz z samego rana wyruszyłyśmy zastępami na gre terenową po miejscowości rozwiązując różne zadania, poznając przy tym wielu miłych ludzi, którzy z chęcią nam pomagali.
Po zakończeniu rozwiązywania zadań zastępy udawały się na słynne ruiny zamku w Krupe w celu ostatniego zadania z wielkiej gry terenowej jakie było niespodzianką. Po dotarciu na miejsce wiele zastępów już przed nami skończyło rozwiązywać zadania i zabrały się za szukanie herbu Rodu Wielić, który towarzyszył nam przez zimowisko.
Oczywiście myśląc ze to jest ostatnie zadanie z gry dołączyłyśmy do szukania ukrytego herbu, i tak nam minęła godzina w deszczowy dzień na ruinach zamku aż do zjawienia się drużynowej i powiadomienia wszystkich, ze nie chowały żadnego herbu:)
Wtedy dowiedziałyśmy się o ostatnim zadaniu jakie czekało na nas, czyli rozpaleniu ogniska bez używania papieru tylko za pomocą samych zapałek i usmażenie na nim jajecznicy, a na zwycięski zastęp czekał herb.
Wyzwanie było bardzo trudne nie tylko ze względu na wiatr jaki nam towarzyszył ale również ze względu na mokre gałęzie i patyki, których nie dało się podpalić.Po trudach wszystkich zastępów rozległy się okrzyki radości zastępu, który rozpalił ognisko i usmażył jajecznice jako pierwszy i oczywiście jakby inaczej był to zastęp MRÓWKA :)
Dzień zakończyliśmy Mszą Świętą i świeczyskiem, na którym przedstawialiśmy scenki.
Po zakończonym ostatnim zadaniu udałyśmy się na apel, na którym dziewczyny z innych zastępów miały przysięgę wierności, a nasz zastęp otrzymał zwycięski herb. Następnie ruszyłyśmy do szkoły, na obiad i resztę zajęć jakie były w planie.
Dzień 29.12.11 to czas pakowania się i sprzątania, oczywiście znalazł się jeszcze czas na zajęcia z robienia serwetek ozdobnych z papieru. Tego dnia odbył się również konkurs kulinarny z przygotowaniem potraw przez zastępy na temat wiejski.Tuż przed odjazdem do domów odbył się apel końcowy na którym zostały rozstrzygnięte rozdanie wstążeczek.
Zastęp Puma z zastępową Olą Smolińską otrzymał wstążeczkę za Strój i Ekspresję, Lew z zastępową Olą Przychodzką otrzymał wstążeczkę za Konkurs Kulinarny, Pantera z zastępową Natalią Sielecką otrzymał wstążeczkę za Ducha Harcerskiego, a zastęp Mrówka z zastępową Justyną Przysucha otrzymał wstążeczkę za Wielką Grę oraz specjalną wstążeczkę za zastęp, który najczęściej miał zaplecione włosy w warkocze.
Następnie po tej ciekawej przygodzie wróciłyśmy do utęsknionych domów z wieloma doświadczeniami oraz wzbogacone o wiedzę.. Justyna

 [1] 

Powrót

Zegar

Święta

Piątek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

SondaLicznik

Liczba wyświetleń:
1400662